Zayıflamanın 5 Kısa Yolu

zayıflamak için 5 madde
kilo vermenin 5 yolu

Zayıflamak sadece diyet yaparak olmaz.Hayatımız da yaptığımız bazı şeyleri düzenlemek yada değiştirmek de kilo vermemizi sağlar.Sizlere bu yazımız da kilo vermenin 10 adet püf noktasından bahsedeceğiz.Okuyacağınız bu ipuçlarını hayatınıza geçirerek uygularsanız doğru sonuçlar alırsınız.

Bol Bol Su İçmek

Günde 2.5 Litre Su İçin

Su içme alışkanlığınız yoksa acilen bunu kazanmak zorundasınız.Çünkü su, Vücutta ki şişkinlik veren ve tartıda size fazla ağırlık gösteren ödemlerin dışarı atılmasını sağlar.Bunun yanı sıra vücudunuzda ki yağında azalmasına yardımcı olur.Günde 2.5 Litre su içmek sizi mutlu ve zayıf yapar.

Yemeklerden Önce Çorba Size Tokluk Hissi Verir

Miss gibi çorba

Öğle ve akşam yemeklerinde yemeğe başlamadan önce çorba tüketmeniz size tokluk hissi vereceğinden, fazla yemek yemeden kendini tok hissederek sofradan kalkacaksınız.Bu uygulamayı özellikle uzun süre aç kaldıktan sonra deneyin.

Yemek Porsiyonunuzu Küçültün

Kilo vermek isteyenler için en güzel seçimlerden birisidir.Porsiyon küçültmek aslında yemeğinizin yanında ki sağlıksız gıdaları çıkarmanız anlamına gelir.Gün içerisinde yediğiniz abur cuburlardan da uzak durursanız sağlıklı bir şekilde kilo verirsiniz.

Uykunuza Dikkat Edin

Düzenli Uyuyun

Düzensiz uyumak bazı hastalıkları ve rahatsızlıkları meydana getirir.Özellikle de vücudunuzda ödem yapabilir.Yapılan bilimsel araştırmalara göre gece geç saatlere kadar uyumayan kişilerin daha fazla kalori aldığı tespit edilmiştir.Bunun sonucunda da düzenli uyumak zayıflatır diyebiliriz.

Hayatınızdan Şekeri Çıkarın

Doğduğumuz andan itibaren, şeker vücudumuzun bir düşmanıdır.Eğer kilo vermek istiyorsanız şekerden uzak durmanız gerekir.Tüketilmesi oldukça keyifli olan ve tüketildikçe vücut tarafından daha fazla istenilen şeker, kilo almanıza neden olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*