Çikolata Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır ?

Çikolata Maskesi
Çikolata Maskesi

Çikolata maskesi, normalde duyduğunuz cilt maskelerinden isim gereği biraz farklı olabilir.

Çikolata normal hayatımız da yediğimiz zaman mutluluk hormonu salgılatan ve lezzetli bir yiyecektir.Bunun yanı sıra çikolata cilt maskesi olarak kullanıldığında cildi diri gösterir, ciltteki ton bozukluklarını dengeler, solmuş cildi canlandırır ve cildi nemlendirir.

Cildimiz için kullanacağımız çikolatanın %70´i kakao olmalıdır.O yüzden gerçek çikolata bulmaya özen gösterin.

Çikolatanın Cilde Faydaları

Çikolatanın Cilde Faydaları

Hepimiz eskiden çikolata yememizin cilde kötü bir etki yapacağından şüphelenmişizdir.Günümüz de ise bu böyle değildir.Uzmanlar çikolatanın cilde yararlı olduğunu söylüyorlar.Tabi ki her çikolata cilde yarar sağlamaz aksine zarar sağlar.Marketten aldığınız ve kalitesine bilmediğiniz çikolatalar cildinizin yağlanmasına sebep olabilir.

Çikolatanın üretilmesinde iki ana faktör var birincisi kakao ikinci ise süttür.Kakao yüzyıllardır sağlık amaçlı kullanılmaktadır.İçerisinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde çok iyi bir cilt nemlendiricisidir.

İçerisinde kakao oranı yüksek çikolataları tercih ediniz.

Çikolata Maskesi İçin Malzemeler

  • 1 Çay bardağı eritilmiş çikolata yada kakao
  • 1 Yemek kaşığı süt kreması
  • 1 Tatlı kaşığı yulaf unu
  • 2 Damla zeytin yağı
  • Ezilmiş badem içi

Tüm malzemeleri bir kaba alarak karıştırıyoruz.Yumuşak bir kıvama ulaştığında oluşan cilt maskesini istediğimiz bir bölgeye sürerek 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık bir suyla duruluyoruz.Haftada bir yaptığınız olumlu sonuç alacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*